BIOTIN & COLLAGEN ŞAMPUAN

BIOTIN & COLLAGEN ve
AT KUYRUĞU BİTKİ ÖZÜ + E VİTAMİNi KATKILI
ÖZEL SAÇ BAKIM ŞAMPUANI

BESLEYİCİ & ONARICI & DOLGUNLAŞTIRICI


Revox Biotin & Collagen & At Kuyruğu Bitki Özlü ve E Vitamin Complex ilaveli Özel Seri Şampuanı ile saçlarınız ilk kullanımdan sonra dahi dolgun ve daha kalın görünür. İçeriğinde bulunan eşsiz bitki özleri saçlarınızın daha kısa sürede uzamasına yardımcı olur. Bu şampuan tüm saç tipleri için tasarlanmış ve üretilmiştir.
Biotin: Saçlarınızın yoğun olarak beslenmesine ve gelişmesine yardımcı olur.
Kolajen: Yaşın ilerlemesi ile vücuttaki doğal kolajenler azalır. Bu da saçlarınızın dökülmesine, cansızlaşmasına neden olur. Kolajen desteği alan saçlarda ise saç kayıpları azalmaktadır. Kolajen saç foliküllerini destekler ve sağlıklı olmalarına yardımcı olur.
Horse Tail Complex: Saç ve saç derisinin beslenmesine yardımcı olur.
Vitamin E Complex: Saç ve saç derisinde yoğun bir nemlendirici etki gösterir. Yeni saç oluşumunu destekler.

COLLAGEN

SAÇ BAKIMINDA KOLAJEN DESTEĞİ
Sağlık ve güzel saçlar elde etmek için doğru bakım çok önemlidir. Bu nedenle Saç Bakımında Kolajen Desteği çok önemlidir. Saçın ana maddesi kolajendir. Saçlarda nem dengesi kuran bu proteinin eksikliği saçlarda kabarma, matlaşma ve elektriklenme ortaya çıkarıyor. Kuru saçlarda çok daha etkili kullanımları söz konusu olacaktır. Kolajen dengesinin kurulması ile damarlar güçlenmekte ve cilt yapısı üzerinde de elastikiyet artmaktadır. Bu da cilt bakımında da daha parlak bir cilt elde etmenizi sağlar. Saç bakımında kolajen desteği çok önemlidir
SAÇLARINIZA GENÇLİK VERİYOR
Yaşın ilerlemesi ile vücuttaki doğal kolajenler azalır. Bu da saçlarınızın dökülmesine, cansızlaşmasına neden olur. Kolajen desteği alan saçlarda ise saç kayıpları azalmaktadır. En önemlisi de saç foliküllerini desteklemesi olmakta ve sağlıklı olmalarına yardımcı olunmaktadır. Saçlardaki beyazlaşmalarda bu şekilde azalacaktır. Bu da saçlarınıza gençliklerini geri vermesine yardımcı olur. Özellikle Saç Bakımında Kolajen Desteği ile saç gelişimine de destek olunmaktadır.
KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN ETKİLİ ÇÖZÜM
Çabuk kırılan, çevresel faktörlerle kuruyan saçların doğal bir ışıltı kazanmasında da kolajen oldukça etkilidir. 
Saçlardaki nem desteği sağlanmakta ve saçların onarılmasında etkili olmaktadır. Saçlardaki bu sorunlarla mücadele eden bu proteinin dışarıdan takviye edilmesi ile parlak ve canlı bir saç yapısına kavuşmanız mümkün olacaktır. Kolay kırılan, kuruyan, ve mat saç görünümleri kolajen eksikliklerinin bir göstergesidir. Saçlarda doğal bir parlaklık elde edilmesine imkan veren kolajen, saçlarınıza yumuşacık ve doğal bir parıltı katacaktır. İçeriğindeki özel bileşenleri ile Saç Bakımında Kolajen Desteği tüm saç tipleri için en ideal bakımı sağlamaktadır. Cilt bakımında da oldukça etkili olan kolajen, cildinizin daha genç bir görünüm elde etmesini sağlıyor. Saçlar ve cilt dışında tırnaklar üzerinde de oldukça etkili olan kolajen, güzellik sektöründe en çok kullanılan maddelerin başında yer alıyor.
Bağ dokumuz içerisinde yer alan kolajen, vücudumuzu bir arada tutan bir zamk olarak ta tanımlanabilir. Ayrıcı vücudumuz üzerindeki en önemli ve büyük ikinci bileşen olarak ta ifade edilebilir. Kolajen dengesinin sağlanması ile daha genç görünür ve kendini daha genç hissedebilirsiniz.

BIOTIN
SAÇ DÖKÜLMESİ ve BIOTIN
Saç dökülmesi problemi ve biyotin ilişkisini ele aldığımız yazımıda biyotin ürünlerinin saç sağlığı ve saç dökülmesine karşı sağladığı etkiler ve saç dökülmesi sorunu yaşayan bireylerin kullanması gereken biyotin türleri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri yazımıda bulabilirsiniz.
Saç Dökülmesine Karşı Biotin
Yetersiz beslenemede saç dökülnesi görülebilir.Biotin saç beslenmesinin vazgeçilmez vitaminidir ve saç gelişiminde mutlak gereksinim duyulur.Evcil hayvanlarda görülen mevsimsel dökülmeyi bile biotinle durdurmak mümkündür ve veterinerler tüy dökülme sorunu olan hayvanlara ilk başladıkları ilaç B7 vitamini yani biotindir.
Biotinin Saç Dökülmesine Etkileri
Saçın anagen süresini uzatır
Saça rengini veren melanini salgılayan melanositleri uyarak saç beyazlamasını daha geç olmasıı sağlar.
Saç kalitesini artırarak kırılarak dökülmeleri saçın çatallanmasını önler.
Saç telinin kalınlığını artırarak daha dolgun görünüm verir.

VITAMIN E COMPLEX
E VİTAMİNİ'NİN SAÇA FAYDALARI NELERDİR?
Güçlü ve sağlıklı saçların varlığı, temel olarak saçlı derinin aşağıdaki özelliklerine bağlıdır:
pH seviyesine (asitlik derecesine)
Sebum (yağ) üretimine
Kan dolaşımının kalitesine
Folikül (kıl kökü) sağlığına
​E vitamininin saça faydası, tüm bu faktörlere denge getirerek saçları dolgun, güçlü ve sağlıklı hale getirmesidir.

1. Kan Dolaşımını Artırır
E vitamini, damarların genişlemesini sağlar. Bu sayede kanın daha rahat akmasını sağladığı gibi, damar içerisinde pıhtı atmasının da önüne geçer. Artan kan dolaşımı, saç kökü foliküllerini daha güzel besler. E vitamini bu sayede:
Saç uzama hızını artırır.
İncelen saç tellerinin kalınlaşmasını; dolayısıyla saçların daha hacimli görünmesini sağlar.
Saç dökülmeleri, kırılmaları gibi sorunların önüne geçer.

2. Aşırı Yağlanmanın Önüne Geçer
Saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri de saçlı derideki aşırı yağ üretimi olmaktadır. Yağ üretimi nedeni ile ortaya çıkan saç dökülmesi, adım adım şu şekilde ilerlemektedir:
Saçlar ve saçlı deri kurudur (örneğin ağır sabunlu bir duş sonrası veya iklimlendirici cihazlar vb. nedeni ile).
Saçlı deri yağ bezlerine çok fazla yüklenerek kuruluk sorununu gidermeye çalışır.
Bu sefer çok miktarda salgılanan yağ, kıl kökü foliküllerini tıkar.
Bu tıkanma kaşıntı, kepek gibi sorunların yanında uzun vadede saçların zayıflamasına ve dökülmesine de neden olur.
E vitamini, saçların ve saçlı derinin nemlenmesini sağlar. Bu sayede yağ bezlerinin aşırı aktif çalışmasına gerek kalmaz, aşırı yağlanmanın önüne geçilir.

3. Saçlı Derideki Vücut Zehrini Söker
E vitamini, antioksidan (vücut zehrini sökücü) etkisi ile bilinir. Her nefes alışımızda vücudumuza giren oksijen, elimizde olmadan az veya çok serbest radikal üretilmesine neden olur. Serbest radikal isimli bu tahrip edici bileşenler ise tüm vücuda olduğu gibi; saçlı deriye ve saça da zarar verebilir. E vitamini, “antioksidan” etkisi ile serbest radikallerin vücuttan atılmasını sağlar.

4. Saçları Forma Sokar
E vitamini güçlü bir nemlendiricidir. Nemi saça hapseder. Düzenli kullanımla birlikte saç kuruluğu problemini yok eder, saç tellerinin güçlü ve kırıksız (pürüzsüz) olmasını sağlar.

HORSE TAIL EXTRACT
AT KUYRUĞU OTUNUN SAÇLARA FAYDALARI
At kuyruğu otu, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. At kuyruğuna benzediği için bu adla anılan at kuyruğu otu, potasyum, silika, manganez ve bol miktarda tanen içermektedir.
Sağlıklı bir yaşam için insan vücuduna birçok faydası bulunan at kuyruğu otu, saçlar için de oldukça faydalıdır. Gerek bayan gerekse erkeklerin saç bakımı için, eczane ve marketlerde birçok ürün satılmaktadır.
Ancak, her saç tipi farklıdır ve yanlış bir ürünün kullanılması, saçlarda zor düzelecek deformasyonlara sebep olabilir.
Sağlıklı ve bakımlı saçlar için, at kuyruğu otunun mucizevi etkilerinden faydalanılabilir. Halk arasında pek bilinmese de, at kuyruğu otunun saça faydaları, herkesin saç bakım ihtiyacını karşılayacak derecede çoktur.

At  Kuyruğu Otunun Saça Faydaları Nelerdir?
1) Saç derisini besler: At kuyruğu otu, saç derisini besler, saç tellerini güçlendirir. Saç tellerini kalınlaştırdığı için daha dolgun saçlara sahip olmayı sağlar.
2) Saçların kısa sürede uzamasında etkilidir: At kuyruğu otunun, saçların kısa sürede uzmasına katkıda bulunduğu, yapılan araştırmalar sonucunda bilimsel olarak desteklenmiştir. Bu özelliğinden dolayı at kuyruğu otu, son zamanlarda, birçok saç bakım ürününün içeriğinde kullanılmakta ve en çok rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır.
3) Kepeklenmeyi önler: Bazı kişiler, hangi saç bakım ürününü kullanırsa kullansın kepeklenme sorununa çözüm bulamaz. Aslında, bu noktada doğaya yönelmek ve bizlere sunduğu mucizelerden yararlanmak faydalı olmaktadır. At kuyruğu otu, saç bakımını her yönden desteklediği gibi, kepek oluşumunu da önlemektedir. At kuyruğu otunun saça faydaları bunlarla sınırlı değildir.
4) Saç tellerini güçlendirir: Zayıf telli saçlar, güçsüz ve cansız görünür. Bunu önlemek için çoğu kişi, birçok saç bakım ürünü denemektedir. Oysa ki at kuyruğu otu, saçlar için ihtiyaç duyulan tüm bakımı tek başına yapabilecek kapasitededir. Zayıf telli saçları güçlendirir ve bir-iki kullanımdan sonra saçlarda uzaktan bile farkedilecek bir değişim sağlar.
5) Saçı derinlemesine temizler: Saçlar, dış görünümün en önemli tamamlayıcısı olsa da, bakımı oldukça zordur. Özellikle gür saçlar, güçlü içeriklerdeki saç bakım ürünleriyle yıkanmalıdır. At kuyruğu otu, saç temizliğinin gerektiği gibi yapılmasını sağlayan bileşenlere sahiptir.
6) Saç dökülmesini önler: Çoğu kişi, saç dökülmesinden muzdariptir. Saç dökülmesi, farklı bünyesel sorunlara bağlı olarak görülebilir. Sebebi ne olursa olsun at kuyruğu otu, saç dökülmesinin önlenmesinde yardımcıdır. At kuyruğu otunun saç dökülmesinin etkili ve bitkisel çözümü olduğu, uzmanlar tarafından da kabul edilmiş bir gerçektir.
7) Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır: Saçlara canlılık ve parlak bir görünüm kazandırması, at kuyruğu otunun saça faydaları arasındadır. At kuyruğu otuyla, saça gereken bakım düzenli olarak yapıldığında, saçlar hak ettiği görünüme kavuşacaktır.
8) Doğal bir saç düzleştiricidir: Bayanlar, saçlarını düzleştirmek için, düzleştirici veya fön makinelerini kullanmaktadır. Ancak, bu makineler yakıcı etkisinden dolayı saçı yıpratmakta ve zamanla güçsüzleşmesine neden olmaktadır. İyice yıpranan saçlar, sönük ve cansız görünmektedir. At  kuruğu otu, saçları düzleştirici etkisiyle, bayanların imdadına yetişmektedir. Saçları düzleştirdiği gibi, sağlıklı bir görünüm de kazandırmaktadır.
9) Saç köklerini besler: At kuyruğu otu, kan dolaşımını hızlandırıcı yapısıyla, saç köklerini besleyici etkiye sahiptir.
10) Sadece bayanların değil erkeklerin de saç bakımında rahatlıkla kullanabileceği bir bitkidir: At kuyruğu otunun saça faydaları, sadece bayanlar için geçerli değildir. Erkeklerde de, saç dökülmesinden cansız saçların güçlendirilmesine kadar her ihtiyaç için saç bakımına yardımcı bir üründür. Yapı gereği, erkeklerde saç dökülmeleri daha fazladır. Hatta bazen bu dökülme kelliğe kadar gidebilmektedir. At kuyruğu otunun kullanımıyla, hem bayan hem erkeklerde saç dökülmesi önlenebilir.
11) Saç derisi üzerinde yağ birikimini engeller: Saç derisi üzerinde yağ birikmesi, saçlara kirli bir görünüm vermekte, saçların cansız görünmesini sağlamakta ve uzamasını engellemektedir. At kuyruğu otu, saç derisinde yağ birikimini engeller, saçların daha temiz ve sağlıklı şekilde hem de kısa sürede uzamasını sağlar.

X